Zahájení školního roku 2024/2025 a organizace prvního týdne

Vážení rodiče, milí žáci,  (verze v ukrajinském jazyce)

slavnostní zahájení školního roku proběhne na školním dvoře v pondělí 2. 9. 2024 od 8.15 hodin.

Žáci 2.-9.ročníků se dostaví do školy nejpozději 7:50 a dostaví se do svých tříd. O žáky těchto ročníků, kteří na naši školu nově nastupují se na vrátnici školy postarají naši asistenti a do jejich třídy je dovedou.

Prvňáčci společně se svým doprovodem přijdou ke vchodu z ulice Balbínova, tam si děti převezmou naši pedagogové, rodiče se mohou přesunout na školní dvůr. Prosím, abyste přišli o něco dříve, tak, aby zahájení mohlo začít v 8:00. Seznam rozdělení žáků do prvních tříd bude umístěn na dveřích školy u vrátnice. Po slavnostním zahájení na školním dvoře se prvňáčci i se svými rodiči odeberou do tříd, kde je čekají úvodní nejdůležitější informace (předpokládáme ukončení v 10:30).

Děti z Montessori tříd odcházejí po ukončení slavnostního zahájení s vyučujícími do tříd bez rodičů a končí v 9:30.

Při nepřízni počasí proběhne zahájení pouze pro prvňáčky a jejich rodiče v naší školní jídelně.

Organizace prvního školního týdne proběhne následujícím způsobem:

Pondělí:
všichni žáci budou mít dvě vyučovací hodiny, po té odcházejí na oběd nebo do školní družiny.

Úterý:
třídy 1.A + 1.B + 1.C mají 3 vyučovací hodiny se svými třídními (8:00 - 10:45)
zbytek tříd prvního stupně - 4 vyučovací hodiny - třídnický systém
druhý stupeň - 5 vyučovacích hodin, z toho první 2 vyučovací hodiny třídnické, dále již dle rozvrhu

Středa, čtvrtek, pátek:
všechny třídy jsou již vyučovány podle platného rozvrhu, nejvýše však do 13:40
Od pondělí 9.9. již bude probíhat kompletní výuka dle platného rozvrhu.

Provoz školní družiny bude zajištěn v obvyklém režimu (začátek v 6.30 hodin, konec v 17.30 hodin).

Těšíme se na Vás.
Kolektiv pracovníků ZŠ Gajdošova