Aristoteles

Aristoteles ze Stageiry byl filozof vrcholného období řecké filozofie, nejvýznamnější žák Platonův a vychovatel Alexandra Makedonského. I my máme od pátku 12.6.2009 na škole svého Aristotela, ovšem nejedná se o filozofa, ale nový server Fujitsu-Siemens, který bude plnit roli výukového serveru, na kterém poběží náš e-learningový systém.

Nový server nese označení FSC Primergy RX300S4 a je osazen výkonným čtyřjádrovým procesorem Intel QC E5440 s taktovací frekvencí 2,83GHz a sběrnicí 1333MHz. Server disponuje mimo jiné 4GB RAM paměti, SATA DVD-RAM a o data se stará čtveřice 2,5 palcových disků SAS každý o kapacitě 146 GB zapojených do pole kvůli zvýšení datové bezpečnosti. Samozřejmostí je plná redundance včetně zdroje a záložního zdroje – oba o výkonu 700W.

Do útrob Aristotela můžete nahlédnout prostřednictvím těchto fotografií.

Aristoteles

Není bez zajímavosti, že Aristoteles může disponovat až 12 pevnými disky s technologií hot-plug (připojitelný za běhu systému), až 16 GB RAM paměti a výkon lze v budoucnu posílit i dalším čtyřjádrovým procesorem.

Vzhledem k tomu, že na Aristotela se budete muset dostat i z domu, bude plnit i úlohu serveru proxy – tedy přípojného bodu k našemu rychlému internetu. Věřme, že budeme s dodavatelem této technologie firmou S&T i s Aristotelem samotným všichni spokojeni.

Zástupce firmy S&T Pavel Foršt a manažer projektu Pavel Horák při projednávání detailů kupní smlouvy na počítačové vybavení