Informace k nástupu žáků od 30. 11.

Vážení rodiče, milí žáci,

 

týden jsme slyšeli ze strany ministerstva ujištění, že se stupně č.4 se škola otevírá, na všechno jsme se poctivě připravovali, vše jsme nachystali, abychom se ve čtvrtek 14:11 hodin dozvěděli, že slavný PES je vlastně naprosto k ničemu a že tedy budou školy otevřeny až v pondělí 30. 11. - velice se omlouváme, ale takto se opravdu nedá pracovat a přesto musíme.

Tak tedy odvolávám, co jsem odvolal, a slibuji, co jsem slíbil, a opět si tu všichni připadáme jako v té pohádce a já vám slavnostně sděluji, že od 30. 11. by to na naší škole mělo vypadat následovně a rovnou sděluji, že není v naší moci byť jen odhadnout, jestli to tak ve skutečnosti bude:

 

 

 1.  Do školy bude chodit každý týden celý první stupeň + žáci 9. ročníku. Výuka tělesné výchovy je zakázána – případné první hodiny a poslední hodiny TV v rozvrhu odpadají, stejně jako výuka volitelného předmětu sportovní hry. V hodinách hudební výchovy je i nadále zakázáno zpívat.

 2. Po týdnech se budou střídat zbylí žáci druhého stupně a to tak, že v týdnu od pondělí 30. 11. budou chodit prezenčně žáci tříd 8.A, 8.B, 8.M a 7.M, v týdnu od 7. 12. zůstanou tito žáci na distanční výuce doma a do školy přijdou žáci tříd 6.A, 6.B, 6.M, 7.A a 7.B – takto se to bude střídat i  v případě, že bychom přešli v republice do stupně č.3, tzn. v reálu můžete počítat s tím, že to takto bude do konce pololetí.

 3. DRUŽINA – od pondělí 23.11. už nebudeme poskytovat ranní ŠD - pro případy, že nemáte jinou možnost a opravdu nutně budete potřebovat poslat dítě do školy dřív, pak pro žáky 1. až 3. ročníku umožníme příchod do školy už v 6:45 minut a to prostřednictvím vchodu pro ranní družinu. Žáci si dojdou do tříd, tam se budou samostatně připravovat na výuku a bude nad nimi pouze vykonáván dohled. Žáci, kteří přijdou po 7:30, již zůstanou před školou a počkají na její otevření v 7:40. Od pondělí 30. 11. fakticky vznikne dočasně 12. oddělení družiny, do kterého přejdou všichni žáci 5. ročníku, oddělení prvního trojročí Montessori i nadále zůstanou v ŠD po třídách a nikoli po ročnících.

 4. KROUŽKY – nebudou na škole probíhat, platby se posouvají, jak již bylo dříve oznámeno. Kroužky budou na škole probíhat až v okamžiku, kdy budeme přepnuti do stupně č.2.

 5. ŠKOLNÍ JÍDELNA OD 23. 11. - POZOR - s ohledem na zmatky jsme museli ve čtvrtek ve 14:30 všechny původně přihlášené žáky 3. až 9.ročníku znovu odhlásit. Pokud přesto chcete, aby si tyto vaše děti chodili pro obědy do menuboxu, musíte je přihlásit ručně prostřednictvím www.strava.cz a to nejpozději do neděle 22. 11. 12:00 !!!
  Odhlášky prosím uskutečňujte pouze prostřednictvím webu www.strava.cz – z administrativních důvodů nejsme schopni vyřizovat tak velký objem požadavků jiným způsobem.

 6. ŠKOLNÍ JÍDELNA OD 30. 11. – strávníci od třetí do deváté třídy (tedy všichni ti, kteří ještě do školy nenastoupili) jsou od 30. 11. kompletně přihlášeni ke stravování (včetně případných svačin pokud je byli zvyklí odebírat). Žáci tříd, které budou na distanční výuce, můžou i nadále dostávat oběd do menuboxu přes výdejní okénko a to ve změněném čase 11:00 až 11:30 nebo 13:45 až 14:00. Pokud oběd  po 30.11. nechcete, musíte jej znovu odhlásit – veškeré změny učiněné dříve, než ve středu 18. 11. do 14:00 byly přemazány!!! (Pouze svačiny tříd 2.stupně, které budou na distanční výuce, si jídelna odhlásí sama a na další týden je zase přihlásí.)
  Odhlášky prosím uskutečňujte pouze prostřednictvím webu www.strava.cz – z administrativních důvodů nejsme schopni vyřizovat tak velký objem požadavků jiným způsobem.
  Někteří rodiče zastavili svoje trvalé příkazy a my je upozorňujeme, že do 25. 11. musí být uhrazena strava na prosinec, jinak bychom museli jejich děti odhlásit.

 7. ROUŠKY – ve stupni č. 3 i ve stupni č. 4 platí, že roušky musí používat všichni žáci na celé škole i v průběhu výuky, proto s tím prosím počítejte a vybavte děti dostatečným počtem roušek.

 

Vážení rodiče, jakkoliv vnímáme obavu některých z vás poslat děti zpět do školy, jsme přesvědčeni, že to pro vaše děti bude mít velký význam. Nikdo z nás si netroufá předpovídat, jak bude situace vypadat po Vánocích a každý den strávený prezenční výukou ve škole může mít z tohoto hlediska velkou přidanou hodnotu. Nemůžeme vám slíbit, že ve škole nedojde k žádné nákaze, můžeme pouze vyjádřit náš závazek udělat všechno pro to, aby míra rizika byla pro vaše děti co nejmenší v rámci reálných možností, které naše škola má.

V neposlední řadě vám všem moc děkujeme za podporu a spolupráci na vzdělávání vašich dětí v této poněkud překotné době.

Viru zmar!

Rostislav Novotný – ředitel školy