Částečné otevření školy od 18. 11.

 

Vážení rodiče,

 

od středy 18. 11. 2020 začnou opět chodit do školy žáci tříd 1.A, 1.B, 2.A, 2.B a žáci Montessori tříd  1.M, 2.M a 3.M a to v kompletním složení včetně spolužáků, kteří jsou ve 3.ročníku. Pro výuku těchto výše uvedených tříd to znamená, že distanční výuka nebude od tohoto data poskytována a případnou neúčast musí rodiče omlouvat ve všech hodinách tak, jako je tomu v normálním prezenčním provozu zvykem.

 

Jak bude výuka probíhat:

1.       Žáci budou muset mít po celou dobu pobytu ve škole ve společných prostorách a i ve třídách při výuce roušku.

2.       Nebude probíhat výuka tělesné výchovy, ale místo této hodiny budou žáci pracovat na rozvíjení svých dovedností a znalostí z jiných vyučovacích předmětů.

3.       Výuka hudební výchovy je výrazně omezena přetrvávajícím zákazem zpěvu a proto v Půlnočním království i část hodiny Hv využijeme podobně, jako je tomu u tělocviku.

4.       Žáci 4. až 9.ročníků + žáci 3.ročníků běžných tříd zůstávají zatím i nadále v režimu nucené distanční výuky.

 

Jak bude probíhat činnost školní družiny:

1.    Odpoledne bude školní družina končit tak jako obvykle v 17:30.

2.       Provoz ranní družiny zatím nelze zaručit z důvodu zákazu míchání skupin. Abychom mohli rozhodnout, jestli jsme vůbec schopni provozovat od 6:30 ranní družinu alespoň pro velice úzký okruh žáků, jejichž rodiče opravdu nemají jinou schůdnou alternativu, pište prosím nejpozději v pátek 13. 11. na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (uveďte jméno třídu, třídu a v kolik hodin musí být nejpozději vaše dítě ve škole). O případném otevření ranní ŠD pro vymezený úzký okruh potřebných vás budeme informovat v průběhu pondělí 16. 11. 2020.

3.       ŠD v odděleních Montessori nebude probíhat po ročnících, ale po třídách, takže se některým dětem dočasně změní paní vychovatelka, zpravidla se však v Montessori odděleních všichni znají a mají se sebou už osobní zkušenost.

4.       Žáci, pro které je škola stále ještě zavřená, budou moci počítat i nadále s nepovinnými on-line vstupy našich vychovatelek.

 

Jak bude probíhat stravování ve školní jídelně:

1.    Všichni žáci 1. a 2. ročníku + 3. ročník Montessori jsou automaticky přihlášeni ke stravování ve školní jídelně a ti žáci, kteří jsou zvyklí chodit i na svačiny, mají přihlášené svačiny.

2.       Aby nedocházelo k žáků napříč třídami, budou svačiny žákům ze školní jídelny doneseny do třídy a tam se nasvačí.

3.       Obědy budou probíhat po jednotlivých třídách přímo ve školní jídelně.

4.       Žáci tříd, pro které je škola stále ještě zavřena budou moci i nadále odebírat obědy do menuboxů z okénka kuchyně, cizí strávníci rovněž.

 

Vážení rodiče, milí žáci, děkujeme vám za výbornou spolupráci v rámci dosavadního distančního průběhu - věříme, že se brzy ve škole sejdeme všichni.

Rostislav Novotný
ředitel školy