Podrobné informace k aktuálním opatřením ve škole

 

Vážení rodiče, milí žáci,

 

V návaznosti na usnesení vlády č.995 a č.996 vám oznamujeme následující:

 

 

  1. Od 12.10. do 16.10. se budou distančně vzdělávat žáci 8. a 9.ročníku, od 19. 10. do 23. 10. pak žáci 6. a 7.ročníku. Pokud budou opatření pokračovat i v listopadu, tak se tímto způsobem budou ve škole střídat. Žákům na dny distanční výuky automaticky odhlásíme obědy ve školní jídelně. Technicky bohužel nezvládneme dodržet hygienické předpisy pro případný odběr obědů domů do jídlonosičů.
  2. Podzimní prázdniny jsou doplněny o dny volna 26. 10. a 27.10., tedy budou trvat celý týden – účast žáků 1. i 2.stupně je ve škole zcela zakázána, nebude tedy možný ani provoz ŠD.
  3. Od pondělí 12. 10. do konce října nebudou na škole probíhat žádné volnočasové aktivity a kroužky, a to kompletně i na prvním stupni a v rámci ŠD. Činnost kroužků, které jste si zaplatili na první pololetí, se automaticky prodlužuje až do 28. 2. 2021.
  4. Provoz 1.stupně a školní družiny není nijak dále dotčen.

 

Vynucenou distanční výuku máme na škole ošetřenou přílohou č.3 školního řádu a přílohou č.3 školního vzdělávacího programu (oboje přístupné v modulu „ISO“ na AES). Jak konkrétně postupovat?

 

  1. Žáci se podívají v systému AES na svůj rozvrh. V něm uvidí symbolem červené kamery vyznačené hodiny, které budou probíhat on-line. Účast na těchto hodinách je povinná se zapnutou kamerou (předpokládáme, že většina žáků bude k on-line komunikaci využívat svůj mobilní telefon, pokud nemají kameru na svém PC).
  2. Žák se přihlásí na svůj školní Google účet (pokud zapomněl heslo, může si ho v AES sám resetovat a vygenerovat si nové – viz nový modul G-suit přístupný pouze v žákovských účtech), podívá se do svého Google kalendáře a tam bude mít schůzku s vyučujícím – používá se nástroj Google Meet (na mobilních telefonech a tabletech je třeba nainstalovat aplikaci Meet od Googlu, ale to už si děcka zkoušela na jaře).
  3. Pokud bude žák na této hodině chybět, musí mít svoji neúčast omluvenou od rodiče prostřednictvím omluvného listu v systému AES.
  4. Další hodiny jsou off-line a jsou určené k práci na zadaných úkolech a ke konzultacím s vyučujícími, kteří jsou po dobu off-line hodiny žákovi k dispozici (on-line, nebo na mailu atp. ale k zastižení).
  5. Týdenní plány toho, co budou mít žáci za úkol, budou vyvěšeny v jediném dokumentu ve studijních materiálech v záložce „distanční výuka – plány“ – ty první se tam objeví nejpozději v pondělí v 8:00 ráno.

 

Při technických problémech a dotazech na cokoliv kontaktují žáci třídního učitele, případně přímo učitele konkrétního předmětu.

Vážení rodiče, zůstaňte prosím hlavně v klidu, svět se nehroutí, když něco nepůjde jak má, prostě to dětem omluvíte. Nemůžete očekávat výuku zcela bez problémů a nemůžete očekávat úroveň jako běžně ve škole - s tím ale bohužel my ani vy nic nenaděláme, takže holt hurá na to :).

Díky za spolupráci.

Rostislav Novotný
ředitel školy