PROJECT COMPETITION 2018

První únorový den byl na druhém stupni naší školy dnem projektovým. Den po vysvědčení a zároveň den před pololetními a jarními prázdninami byl zvolen jako ten nejideálnější pro Project Competition, anglické soutěže pořádané nakladatelstvím Oxford University Press, které se pravidelně účastníme již několik let.

Letošním tématem byly filmy. Žáci měli za úkol vytvořit filmový příběh formou komiksu, kam umístili jak obrázky, tak i bubliny s textem. Vše samozřejmě anglicky.

Od rána byli žáci rozděleni do dvou až šestičlenných skupin, ve kterých soustředěně pracovali až do poledne, kdy měli za úkol komiksy odevzdat.

Celkem se sešlo 37 prací různých filmových žánrů, i když bylo na první pohled jasné, že horror, sci-fi a fantasy převyšovaly. Především upírské téma. Poslední vyučovací hodinu byly komiksy vystaveny a proběhlo hlasování o nejlepší výtvor.

Nejlepší práce budou poslány do Anglie, aby reprezentovaly naši školu.

Za učitele angličtiny Lucie Drkalová