ANGLICKÉ TESTOVÁNÍ

Na přelomu roku proběhlo na naší škole velké testování úrovně angličtiny formou pretestů mezinárodních zkoušek Cambridge.

Na základě rady JŠ Hello, která se mezinárodními zkouškami zabývá, byly pretesty  rozděleny na čtyři úrovně angličtiny a byly administrovány ve 4. – 9. ročnících. Všechny obsahovaly poslechovou část a porozumění textu.

Výsledky byly velmi překvapivé – buď odpovídaly úrovni jednotlivých žáků, nebo ji i převyšovaly, což potěšilo především ty žáky, kteří si u normálních písemek moc nevěří.

Testy i výsledky jsou k nahlédnutí u učitelů angličtiny.

A k čemu to vše bylo? Mezinárodní cambridgeské zkoušky jsou unikátním motivačním nástrojem, který umožňuje zjistit a potvrdit individuální úroveň angličtiny. Bude-li zájem, rádi bychom našim žákům nabídli možnost si zkoušky, tentokrát již ale ne nanečisto, udělat, a získat tak certifikát potvrzující jejich znalosti.

Za učitele angličtiny Lucie Drkalová