Projekt Krokus

Náš žákovský parlament se zapojil do mezinárodního projektu Krokus, který již jedenáct let běží na školách po celém světě a jehož cílem je připomenutí židovských dětí, které se staly obětmi holocaustu.  Parlament obdržel cibulky žlutých krokusů, které jsme dnes zasadili, a které po vykvetení budou svou barvou a tvarem připomínat Davidovu žlutou hvězdu.  Cibulky by měly vykvést na přelomu ledna a února, tedy kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna). Zástupci žákovského parlamentu se rozhodli, že do projektu zapojí celou školu tím, že si rostlinky vezmou s sebou do tříd a tam se o ně budou společně se spolužáky starat.  Zároveň třídě představí hlavní myšlenku projektu. Po vykvetení budou krokusy umístěny na vrátnici.