Dny otevřených dveří

Zveme všechny rodiče na dny otevřených dveří, které se uskuteční ve dnech 28.11. až 30.11. 2017. Otevřené hodiny se budou týkat výuky českého jazyka. V tyto dny bude na vrátnici služba, která Vás do potřebné třídy dovede.

ROZPIS OTEVŘENÝCH TŘÍD A HODIN – ČESKÝ JAZYK - 28.11. - 30.11. 2017

1.hodina

2.hodina

3.hodina

4.hodina

Úterý 28.11.

1.A, 4.B, 2.B, 1.M

4.C

2.C

Středa 29.11.

5.B, 6.C

9.B, 8.C, 2.A

Čtvrtek 30.11.

5.C

3.M

Veletrh Sport Life

Dne 10. 11. 2017 navštívily třídy 9. A a 9. B sportovní veletrh Sport Life. Zde měly možnost si aktivně vyzkoušet sportovní disciplíny. Svoji fyzickou zdatnost si ověřily v disciplíně Workout a odvahu na lezecké stěně.

Žáci mohli pobesedovat, případně se vyfotit či získat autogram od významných českých sportovců (Dominik Hašek, Jiří Prskavec, Ondřej Synek, Josef Dostál, Iveta Vacenovská, Josef Zimofčák a další). Také se jim předvedl mistr světa v BMX Dominik Nekolný. Celé dopoledne proběhlo v příjemné atmosféře a doufáme, že si ho všichni užili.

Martin Drábek a Petra Turková

Projekt Krokus

Náš žákovský parlament se zapojil do mezinárodního projektu Krokus, který již jedenáct let běží na školách po celém světě a jehož cílem je připomenutí židovských dětí, které se staly obětmi holocaustu.  Parlament obdržel cibulky žlutých krokusů, které jsme dnes zasadili, a které po vykvetení budou svou barvou a tvarem připomínat Davidovu žlutou hvězdu.  Cibulky by měly vykvést na přelomu ledna a února, tedy kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna). Zástupci žákovského parlamentu se rozhodli, že do projektu zapojí celou školu tím, že si rostlinky vezmou s sebou do tříd a tam se o ně budou společně se spolužáky starat.  Zároveň třídě představí hlavní myšlenku projektu. Po vykvetení budou krokusy umístěny na vrátnici.

Soutěž Logická olympiáda

Do této soutěže se celkově zaregistrovalo  61 284 soutěžících z 3 014 škol, z tohoto počtu v našem kraji 2 064 řešitelů z 2. – 5. ročníku a 2 983 řešitelů z druhého stupně základních škol.

Základní kolo řeší každý samostatně doma nebo ve škole u počítače. V něm byli úspěšní  tito naši žáci :

2. – 5- ročník :

D. Havířová, V. Tišnovský, L. Biječková, V. Standara, M. Starý, M. Karásek, M. Sochor, A. B. Standarová, V. Štěpán, M. Plecenda.

6. – 9. ročník :

L. Javorek, T. Plecenda, M. Tišnovská, K. Turlandová, A. Tomalová, Š. Mitáček, N. Růžičková, L. Tišnovský, M. Javorek, R. Procházka.

Do krajského kola postoupili D. Havířová ze 3.M, V. Tišnovský z 5.B a L. Javorek z 8.B.

Gratulujeme !

Sázení jedlého plotu z ulice Viniční

Zveme rodiče i děti na brigádu - SÁZENÍ JEDLÉHO PLOTU. Ve úterý 17.10. a ve středu 18.10., vždy od 16:30 hod. (do cca 18 hod.) budeme společně vysazovat různé jedlé keře a stromky podél školní zahrady na Viniční ulici. Přijďte nám pomoci, klidně i na chvilku. Nářadí pro vás bude připravené, ale můžete si přinést i vlastní.

Darek Galle (školník)