Aktuality

Poslední informace v roce 2020

Vážení rodiče, milí žáci,

bláznivý rok 2020 se blíží ke konci a naše Ministerstvo nám ještě ubralo dva školní dny. Na 21. 12. a 22. 12. 2020 jsou vyhlášeny "dny boje proti covidu" a to tedy znamená, že se v pátek s většinou z vás vidíme naposledy a se žáky tříd 6.ABM a 7.AB se uvidíme ve škole až v pondělí 4. 1. 2021.

V rámci této doby vás nyní chci za celé vedení školy a za všechny zaměstnance Gajdošky seznámit s tím, že jsme vyhlásili "dny zdravého rozumu" a rozhodli jsme se konec tohoto týdne zorganizovat následovně:

1. Ve čtvrtek 17. 12. bude probíhat výuka na škole zcela podle rozvrhu.

2. V pátek 18. 12. budou na prvním stupni se třídami třídní učitelé a bude panovat vánoční atmosféra. Na druhém stupni bude výuka podle rozvrhu s výjimkou 6.vyučovací hodiny, kdy budou mít žáci vánoční třídnickou hodinu, aby se i oni mohli rozloučit ve svátečnějším a méně všedním duchu.

 

ZŠ Gajdošova vám všem přeje do nadcházejícího roku hodně zdraví a především velkou porci pozitivní nálady, kterou budeme zcela jistě potřebovat ke zdolání výzev, které před námi budou stát a přes prázdniny vám přejeme klid a odpočinek.

Za ZŠ Gajdošova

Rostislav Novotný
ředitel školy

 

Informace k nástupu žáků od 30. 11.

Vážení rodiče, milí žáci,

 

týden jsme slyšeli ze strany ministerstva ujištění, že se stupně č.4 se škola otevírá, na všechno jsme se poctivě připravovali, vše jsme nachystali, abychom se ve čtvrtek 14:11 hodin dozvěděli, že slavný PES je vlastně naprosto k ničemu a že tedy budou školy otevřeny až v pondělí 30. 11. - velice se omlouváme, ale takto se opravdu nedá pracovat a přesto musíme.

Tak tedy odvolávám, co jsem odvolal, a slibuji, co jsem slíbil, a opět si tu všichni připadáme jako v té pohádce a já vám slavnostně sděluji, že od 30. 11. by to na naší škole mělo vypadat následovně a rovnou sděluji, že není v naší moci byť jen odhadnout, jestli to tak ve skutečnosti bude:

 

Číst dál: Informace k nástupu žáků od 30. 11.

Jak dál od 2. 11.

Vážení rodiče, milí žáci,

prodloužené podzimní prázdniny se chýlí ke konci a v pondělí 2. 11. je tu opět školní den. Jak už jistě víte ze sdělovacích prostředků, pokračujeme bohužel i nadále v režimu nucené distanční výuky.
Podle sdělení MŠMT budou žáci základních škol v tomto režimu pracovat do 20. 11. včetně, nicméně je prý možné, že pro některé skupiny žáků může nastat změna o něco dříve.
Podle scénáře, který připravilo MŠMT, by se měli nejprve do školy vrátit žáci 1. a 2. ročníků, pak 9. ročníky, v dalším kroku mají následovat ostatní žáci 1. stupně a nakonec zbytek žáků 2. stupně. Nic bližšího není dáno, především žádné termíny nejsou známy.

S ohledem na aktuální situaci pro vás máme tato zásadní sdělení týkající se naší školy:

Číst dál: Jak dál od 2. 11.

Částečné otevření školy od 18. 11.

 

Vážení rodiče,

 

od středy 18. 11. 2020 začnou opět chodit do školy žáci tříd 1.A, 1.B, 2.A, 2.B a žáci Montessori tříd  1.M, 2.M a 3.M a to v kompletním složení včetně spolužáků, kteří jsou ve 3.ročníku. Pro výuku těchto výše uvedených tříd to znamená, že distanční výuka nebude od tohoto data poskytována a případnou neúčast musí rodiče omlouvat ve všech hodinách tak, jako je tomu v normálním prezenčním provozu zvykem.

Číst dál: Částečné otevření školy od 18. 11.

Jak postupovat při žádosti o ošetřovné

Zaměstnanci, kteří kvůli uzavření škol v souvislosti s koronavirovou nákazou musejí zůstat doma s dětmi mladšími deseti let, budou mít nárok na ošetřovné ve výši 60 procent vyměřovacího základu příjmu. Dostávat by je měli za celou dobu, co bude škola uzavřena. Ministerstvo práce uvedlo, že žadatelé nebudou muset dokládat potvrzení školy o uzavření. Stačit jim bude čestné prohlášení.

Zavoláte tedy svému zaměstnavateli, že máte překážku v práci. Stáhnete formulář https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-zoppd,vyplníte a domluvíte se se zaměstnavatelem, jakým způsobem mu ho doručíte. Školu k tomu už naštěstí nepotřebujete.

Vaše ZŠ