Důležité informace pro rodiče předškoláčků

Na této stránce budeme v průběhu roku zveřejňovat důležité informace týkající se předškoláčků - bude opět probíhat Klubík Montessori (pro budoucí zájemce o vzdělávání v Montessori třídách) i Pohádková škola (pro budoucí zájemce o vzdělávání v běžných třídách). Budou zde zveřejněny i aktuality týkající se zápisu prvňáčků na školní rok 2019/20, ten bude probíhat v pátek 26. 4. 2019  a v sobotu 27. 4. 2019.

Pohádková škola 2018/19

Zveme budoucí prvňáčky do letošní pohádkové školy. Setkání proběhnou vždy v úterý v těchto termínech:

2018:

9. října – první setkání (dítěti dejte prosím s sebou přezůvky)

poté 23. října, 6. a 20. listopadu, 4. a 18. prosince

2019:

8. a 22. ledna, 5. a 19. února, 5. a 19. března

Učitelky si vyzvednou děti v 15:50 h u vrátnice a zpět je přivedou v 17:00 h.

Rodiče, pokud jste se rozhodli pro naši pohádkovou školu, kontaktujte nás prostřednictvím emailu na:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Do emailu uveďte jméno dítěte, datum jeho narození, vaše telefonní číslo. Děkujeme.

Těšíme se na setkání a spolupráci.

Klub dětí Montessori 2018/2019

I v tomto školním roce bude probíhat Klubík Montessori, jenž je určen předškoláčkům, kteří se chystají k zápisu na naši školu do tříd Montessori.

Časový harmonogram klubíku:

14:50 (vyučující si vyzvednou děti na vrátnici) 14:55 – 15:55 práce dětí ve třídách Montessori

16:00 (doprovod si přebírá děti na vrátnici).

Skupina č. 1 termíny setkání:

5. 11. úvodní setkání, dále: 19. 11., 3. 12., 14. 1., 4. 2., 4. 3., 25. 3.

Skupiny č. 2 a 3 termíny setkání:

5. 11. úvodní setkání, dále: 26. 11., 10. 12., 21. 1., 18. 2., 11. 3., 1. 4.

Pokud máte zájem, aby Váš potomek Klubík Montessori navštěvoval, je třeba tuto skutečnost sdělit do 30. 9. 2018 a zaslat tyto údaje - jméno dítěte, jméno zákonného zástupce a kontakt - na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Potvrzení o zařazení do skupiny a podrobné informace o první schůzce obdržíte na začátku října.

Následně rodiče uhradí částku 560,- na účet spolku Škola Montessori.

Na úvodní schůzce budou děti spolu s doprovodem.

O případné možnosti náhrady budeme informovat zákonné zástupce, kteří dítě omluví, a to prostřednictvím emailu.

Těšíme se na setkání

Kolektiv Montessori na ZŠ Gajdošova

Seznam pomůcek pro prvňáčky na školní rok 2018/2019

Pomůcky, které zajišťuje škola = balíček

Pastelky, tužky 1, 2, 3, nůžky s kulatou špičkou, lepidlo tuhé, pero, vodové barvy, kulatý štětec, plochý štětec, guma, voskovky, plastelína, fixy, 3 sešity č. 512 + veškeré učebnice

Všechny věci do výtvarné výchovy podepsat, dát hned do kufříku nebo krabice na VV a donést do školy.

Pomůcky, které nakoupí učitel a budou hrazeny z třídního fondu (nekupujte!)

Šanon, mazací tabulka s fixem, tempery, Progressa, barevné papíry, výkresy, tuše a další výtvarné materiály.

Příspěvek do třídního fondu je 500 Kč, bude se platit v září. Co vše je hrazeno z třídního fondu se dozvíte od třídního učitele.

Pomůcky, které zajistí rodiče

• Aktovka s pevnými zády a přihrádkami
  • Pouzdro
  • Náhradní fix na mazací tabulku
  • Ořezávátko
  • Kufřík na výtvarné pomůcky (rozměry do skříňky 30 x 35 x 40 cm) – možno využít dárkovou krabici z 1. dne
  • Uzavíratelná nádoba na vodu do VV (kelímek nebo sklenička od výživy)
  • Hadřík
  • Ochranná podložka na lavici větší než formát A3 (stačí noviny)
  • Podložka na modelování – A4, pevná, omyvatelná
  • Pracovní oděv do VV (větší staré tričko, košile, zástěra…)
  • Do TV: cvičky nebo tenisky s bílou podrážkou, tričko s krátkým rukávem, kraťasy, látkový pytlík na cvičební úbor.
    Na ven tepláky, mikinu, tenisky.
  • Švihadlo
  • Přezůvky bez volné paty

VŠECHNY VĚCI JE NUTNÉ PODEPSAT!!!