Důležité informace pro rodiče předškoláčků

Zápis do 1. tříd pro školní rok 2018/19 proběhne v měsíci dubnu 2018,
další informace včas upřesníme.

Pohádková škola 2017/18

Milí rodiče budoucích prvňáčků,
pokud jste se rozhodli pro naši Pohádkovou školu, napište nám prosím do mailu jméno vašeho dítěte, datum jeho narození a tel. kontakt na vás.

Na první setkání, které proběhne v úterý  10. 10. od 16:00 do 17:00 ve třídě 3.A, si přineste s sebou: přezůvky

Další termíny schůzek:

v roce 2017: 24.10., 7.11., 21.11., 5.12., 19.12.

v roce 2018: 9.1., 23.1., 13.2., 27.2., 13.3., 27.3.

Vždy od 16:00 do 17:00 ve třídě 3.A.

Těší se na vás Miroslava Brázdilová, Radim Schottl

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Klub dětí Montessori 2017 / 2018

I v tomto školním roce bude probíhat Klubík Montessori, jenž je určen předškoláčkům, kteří se chystají k zápisu na naši školu do tříd Montessori.

První skupina od 14.50 (vyučující si vyzvednou děti na vrátnici) 15.00 – 16.15 práce dětí ve třídách Montessori (rodiče si přebírají děti na vrátnici).

Druhá skupina od 16.20 (vyučující si vyzvednou děti na vrátnici) 16.30 – 17.45 práce dětí ve třídách Montessori (rodiče si přebírají děti na vrátnici).

pozn.: časový harmonogram bude ještě upřesněn.

Pokud máte zájem, aby Váš potomek Klubík Montessori navštěvoval, je třeba tuto skutečnost sdělit do 14. 10. 2017 a zaslat tyto údaje - jméno dítěte, jméno zákonného zástupce a kontakt - na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Poté obdržíte potvrzení o zařazení do skupiny a podrobné informace o první schůzce. Následně rodiče uhradí částku 640,- na účet spolku Škola Montessori.

Předškolák/předškolačka absolvuje od října do března celkem 8 lekcí.

První setkání se uskuteční v pondělí 23. 10. 2017.

Další termíny jsou stanoveny na 20.11., 11.12., 15.1., 12.2., 26.2., 12.3. a 26.3.2018.

Na první schůzce budou děti spolu s doprovodem (rodičem, prarodičem…)

O možnostech náhrady v případě nemoci budeme informovat přihlášené rodiče prostřednictvím emailu a také na prvním setkání.

Těšíme se na setkání

Kolektiv Montessori na ZŠ Gajdošova

Seznam pomůcek pro prvňáčky na školní rok 2017/2018

Pomůcky, které zajišťuje škola = balíček

Pastelky, tužky 1, 2, 3, nůžky s kulatou špičkou, lepidlo tuhé, pero, vodové barvy, kulatý štětec, plochý štětec, guma, voskovky, plastelína, fixy, 3 sešity č. 512 + veškeré učebnice

Všechny věci do výtvarné výchovy podepsat, dát hned do kufříku nebo krabice na VV a donést do školy.

Pomůcky, které nakoupí učitel a budou hrazeny z třídního fondu (nekupujte!)

Šanon, mazací tabulka s fixem, tempery, Progressa, barevné papíry, výkresy, tuše a další výtvarné materiály.

Příspěvek do třídního fondu je 500 Kč, bude se platit v září. Co vše je hrazeno z třídního fondu se dozvíte od třídního učitele.

Pomůcky, které zajistí rodiče

• Aktovka s pevnými zády a přihrádkami
  • Pouzdro
  • Náhradní fix na mazací tabulku
  • Ořezávátko
  • Kufřík na výtvarné pomůcky (rozměry do skříňky 30 x 35 x 40 cm) – možno využít dárkovou krabici z 1. dne
  • Uzavíratelná nádoba na vodu do VV (kelímek nebo sklenička od výživy)
  • Hadřík
  • Ochranná podložka na lavici větší než formát A3 (stačí noviny)
  • Podložka na modelování – A4, pevná, omyvatelná
  • Pracovní oděv do VV (větší staré tričko, košile, zástěra…)
  • Do TV: cvičky nebo tenisky s bílou podrážkou, tričko s krátkým rukávem, kraťasy, látkový pytlík na cvičební úbor.
    Na ven tepláky, mikinu, tenisky.
  • Švihadlo
  • Přezůvky bez volné paty

VŠECHNY VĚCI JE NUTNÉ PODEPSAT!!!